Tematyczna stała wystawa Katedry Surowców Energetycznych WGGiOŚ AGH łączy nowoczesną multimedialną ekspozycję z klasyczną metodą prezentowania eksponatów w specjalnie zaprojektowanych podświetlanych gablotach z możliwością sterowania światłem.

Przestrzeń multimedialna składa się z czterech sekcji. Pierwsza cześć wystawy składa się z czterech monitorów wielkoformatowych o przekątnej 46 cali każdy, ułożonych horyzontalnie tworząc jedną ścianę wideo. Nad monitorami zostały zainstalowane głośniki kierunkowe (tzw. prysznice głośnikowe), które wypełniają przestrzeń audio bezpośrednio przed ekspozycją. Sekcja druga stanowi wielkoformatowy monitor o przekątnej 52 cale ułożony pionowo, wyposażony w nakładkę dotykową i głośniki. Sekcję trzecią stanowią dwa monitory 52 calowe w układzie pionowym, które dodatkowo zostały wyposażone w indywidualny słuchawkowy system odsłuchiwania prezentacji. Na przeciwległej ścianie przed monitorami zostały zainstalowane gniazdka audio, które umożliwiają podłączenie osobistych słuchawek (standardowe wyposażenie telefonów komórkowych lub odtwarzaczy np. MP3). Sekcje czwartą wystawy stanowi wielkoformatowy, informacyjny monitor o przekątnej 52 cale ułożony wertykalnie. Całością ekspozycji multimedialnej steruje oprogramowanie, tzw. System Digital Signage (System Zarządzania Informacja Rozsianą), który jest komplementarnym rozwiązaniem pozwalającym na: tworzenie, dystrybucje, zarządzanie oraz raportowanie wyświetlanych materiałów cyfrowych w dowolnym miejscu i czasie w oparciu o instalacje sprzętową składającą się z: serwera, playera oraz monitorów wielkoformatowych w rozdzielczości FHD Dystrybucja Contentu (treści przygotowanego materiału: JPG, MPG, AVI, FLASH itp.) może odbywać się zarówno poprzez okablowanie stałe jak również poprzez sieci GSM.

Zalety Systemów Digital Signage to m. in. : natychmiastowa dystrybucja treści w zależność od potrzeby, uruchomienie akcji w tym samym momencie w całej sieci, pełny wpływ na wyświetlany Conetent w całej sieci, różnorodność przygotowywanego materiału pozwala na szybka zmianę Contentu, możliwość administrowania system z dowolnego miejsca.

Wystawa jest swoistą ścieżką edukacyjną, której efektem może być np. zaliczenie testu (przedmiotu) poprzez uruchomienie wybranej aplikacji za pomocą ekranu dotykowego i interakcję Zwiedzającego wystawę z system Digital Signage.

Pomysłodawcą i projektantem technologicznym wystawy multimedialnej i ścieżki edukacyjnej jest Maciej Dziadowiec z firmy MD Solutions. Generalnym wykonawcą wystawy multimedialnej jest firma Perfect Displays.

 

 

Referencje

MD-Solutions 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie JW Studio